İLÇE  MİLLİ EĞİTİM  MÜDÜRÜ
                                           Nizamettin  DOĞAN

 

A- İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ :

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz 1990 yılında Kasabamızın İlçe olmasıyla birlikte kurulmuştur. Bu güne kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevi Mehmet SUNGUR, Mehmet YAYLA, Raif TEKİN Abdurrahman KARADOĞAN, ve İhsan KOÇ, Nizamettin DOĞAN taraflarından yürütülmüştür.
Şube Müdürlüğü Hasan KELEŞ, Yunus DOĞAN, İhsan KOÇ ve Eyüp DEMİRCİ  tarafından yürütüldü. Dairemiz de İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürü, 2. Şef, 1. V.H.K.İ ve 1 Adet Hizmetli  Personel tarafından idare edilmektedir.
B- OKULLAR :
1- İLKOKUL MÜDÜRLÜĞÜ
Tarihçe :
İlçemizde 1935 yılında ilkokul,1975 yılında ortaokul hizmete girmiştir. 1997 yılında ilkokul ve ortaokul yeni yapılan 10 derslikli binaya taşınmış, 1998-1999 eğitim öğretim yılında ilkokul ve ortaokul birleştirilmiş, ilköğretime dönüştürülmüştür.
2012-2013 eğitim öğretim yılında 12 yıllık zorunlu eğitime geçilmesi sebebiyle İlköğretim Okulu İlkokul, Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu (Tek Müdürlük) adı altında eğitim-öğretime başlamıştır. İlçemize bağlı iki mahalle bulunmaktadır. Bunlarda 1991 yılından buyana İlçemiz İlkokul, Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğüne taşınmaktadır. Dolayısıyla İlçemiz Merkezinde Dokuz derslikli bir ilkokul, Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu olarak aynı binada eğitim öğretim vermektedir. Bu okulda normal eğitim-öğretim yapılmaktadır.
2- ÇOK PROĞRAMLI LİSE :
Tarihçe :
İlçemiz Çok Programlı Lisesi 1997 yılında Bozkır Lisesi bünyesinde açılmış olup, 1997-1998 eğitim-öğretim döneminde İlçemizde eski ortaokul binasında açılmıştır. Daha sonra aynı binada Yalıhüyük Çok Programlı Anadolu Lisesi açılmıştır.
3-HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ :
Yalıhüyük Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İlçemizde 1992 yılında açılmış olup, açıldığı tarihten itibaren sosyal ve kültürel kurs faaliyetlerini sürdürmektedir.
C- PERSONEL VE ÖĞRENCİ DURUMU :
  1. Yalıhüyük İlkOkulu :
  2. Yalıhüyük Ortaokulu:
  1. Sınıf Öğretmenleri : İlçemiz de 6287 sayılı kanun gereği; aynı binada eğitim öğretimi sürdüren bir ilkokul, bir ortaokul ve 1 İmam Hatip Ortaokulu olmak üzere 3 okulumuz bulunmaktadır. Bir (1) Müdür, 1 Müdür Yardımcısı  3 Sınıf öğretmeni ve bir (1) anasınıfı öğretmen mevcuttur.
  2. Branş Öğretmenleri : Ortaokulumuz ve İmam Hatip de , 1 Türkçe, 1 Matematik, 1 Sosyal Bilgiler Öğretmeni, 1.Rehber öğretmen, 1.Adet Fen ve Teknoloji Öğretmeni,  1.Adet Din Kültürü,1.Adet İngilizce, olmak üzere toplam 8 branş öğretmeni bulunmaktadır.
  3. c-Öğretmen İhtiyacı: Yok
  4.  e-Norm Fazlası Öğretmen:
Toplam Öğretmen sayısı 9 öğretmen ilkokul ve ortaokulumuz da görev yapmaktadır.
f- Diğer Personel : İlkokul, Orta okulumuzda ve İmam Hatip de 2 hizmetli, 2 Sürekli İşçi, Bir tanesi Kaymakamlık Oluru ile Memur olarak görevlendirilmiştir.