Yalıhüyük İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü,  2016 yılı içerisinde genç çiftçi projesi kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde Yalıhüyük ilçesinde sözleşme imzalayan iki çiftçi proje dâhilinde hayvan teslimatı gerçekleşmişti.
Genç çiftçileri İlçe İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mevlüt Semerci ve idari erkân ile birlikte ziyaret eden Kaymakamımız Sayın Yakup güven başarı ve bereketli olması temennisinde bulundu.
Altı adet büyük baş hayvanına kavuşan Mustafa Ayan ve Merinos koyun alan Eşi Azize Ayan(35) Projenin gerçekleşmesinde kendilerine destek veren Başta Yalıhüyük Kaymakamımız Sayın Yakup Güven’e ve İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederek; ’Eşimle birlikte genç çiftçi projesine başvuru yaptık. Şartlarımız uygun görülmüş altı ay sonra hayvanlarımıza kavuştuk. Çok mutluyuz. İnşallah elimizden geldiği kadar hayvancılığı devam ettirmeye çalışacağız. Devletimize çok teşekkür ederiz. ’dedi.
Öte yandan Romanov koyunu yetiştirildiğine soyunan genç müteşebbis Hasan Akan’ı ziyaret eden Kaymakamımız Güven başarılar diledi.
 Genç Çiftçi projelerinin 18-40 yaş arası herhangi bir geliri olmayan genç girişimcilerin, kırsal alanda oluşturdukları hayvansal ve bitkisel üretime yönelik projelerin desteklenerek halkın refahını artırılarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlandığı belirtildi.